Home
>
IT > Golub brži od širokopojasnog Interneta
Golub brži od širokopojasnog Interneta
Koliko puta vam se desilo da nešto šaljete preko Interneta,… i šaljete, i šaljete…. a to ide tako sporo? Siguran sam da se to često dešava i ovde u Srbiji i svuda po svetu. Postoje ljudi koji su u svakoj situaciji inovativni, a svoje ideje žele da provere.
Tako su u Južnoafričkoj republici IT exerti organizovali trku između goluba koji je nosio USB memoriju od 4GB i ADSL interneta. Posle oko 2h trke pobedio je GOLUB, sa oko 96% prednosti. Pročitajte više o ovom “IT” golubu.
Urednik i vlasnik sajta. Dugogodišnji borac za razotkrivanje astrolagarija i ostalih kvazinauka na Internetu, i šire. Završio fiziku na Prirodno matematičkom fakultetu u Nišu, a najveći deo svog slobodnog vremena posvećuje popularizaciji i približavanju nauke mladima, astronomiji i slobodnom softveru. (O meni / CV ( PDF))
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove urednika sajta Svet nauke. Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Prilikom pisanja komentara pridržavajte se pravopisnih pravila. Urednik sajta ima pravo da ne odobri komentare za koje smatra da ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog sajta.
Pa koliko se secam apsolutni rekord drzi neki kamion, samo je ping omanji problem
Za kamion ne znam, ali znam da je pre par godina bilo brže podatke iz akceleratora slati brodom/avionom na relaciji USA – Evropa nego preko interneta